Kategorie: Akce

Péče o dveře

Péče o dveře

Péče o dveře

Dveře jsou důležitou součástí každého interiéru. Aby nám dveře vydržely co nejdéle jako nové, musíme jim věnovat pravidelnou péči. Povrch dveří SAPELI je chráněn před prachem a znečištěním, vznikajícím běžným provozem a adekvátním zacházením. Proto i pro odstranění nečistot z povrchu dveří stačí jemný suchý nebo jen lehce navlhčený hadr.

 

Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky (práškové, na bázi chloru, atd.) nebo agresivní čištěni (drátěnky, kartáče, atd.). Rozhodně se vyvarujte používáni vody jinak, než jen pouze navlhčením hadru, který důkladně vyždímáte.

Obdobně i prosklené plochy je potřeba ošetřovat pouze tak, aby nedošlo ke styku ozdobného rámečku s nepřiměřeným množstvím vody. Skla umývejte celoplošně, přestože sklo není špinavé cele. Leptané sklo (pave, satinato), nechte vyschnout přirozenou cestou. Pískované sklo zlehka vytřete do sucha suchým hadrem.

Čištěni a údržba Glanz

Na čištění používejte vlhké tkaniny s mikrovláknem nebo jelenice a teplou vodu s mýdlovým čističem Sapeli. Po vyčištění ošetřete povrch prostředkem Leštěnkou Sapeli (spray). Jeho použiti jedenkrát týdně udrží povrch v optimálním stavu.

 

Kamenný povrch

Údržba těchto dveří se provádí vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Povrch následně vytřeme do sucha.

Eloxovaný hliníkový povrch

Pro čištění povrchu dveří a zárubní postačí navlhčený hadr. U silnějšího znečištěni doporučujte použit mýdlový čistič SAPELI. Dále platí obecné zásady pro jako dýhované povrchy.

 

PROSTŘEDKY SAPELI PRO OŠETŘOVÁNÍ A ÚDRŽBU DVEŘÍ

Pro kvalitní údržbu dveří SAPELI dodává set čtyř produktů skládající se z těchto produktů:


Mýdlový čistič s obsahem kokosového mýdla

Tento čistič je určen na dřevěné dveře, leptaná a pískovaná skla, všechny druhy nábytku, lakované i nelakované, vnitřní i venkovní dřevěné parkety a obklady na čištěných materiálech zanechává jednolitý saténově lesklý povrch beze skvrn, oživuje barvu a vzor dřeva a navíc příjemně voní. Jeho sekundární službou je tvorba antistatického náboje, který zabraňuje usazování prachu.

Leštěnka s akrylátem

Leštěnka s akrylátem poslouží k docílení vysokého lesku a vytvoření ochranného filmu na vyčištěných dřevených površích na dveřích i nábytku, obsahuje také včelí vosk.

Čisticího prostředku na skla a leštičí utěrky SAPELI

Speciální lešticí utěrka SAPELI je složená z originálního čistícího rozštěpeného mikrovlákna.

Olej na zámky a závěsy 

Tento olej se prodává samostatně mimo výše uvedený set. Jedná se o směs minerálních olejů, silikonového oleje a organických rozpouštědel, jejichž hlavní funkcí je ochrana běžných konstrukčních materiálů před korozí.

 

 

 

ČISTÍCÍ PROSTŘEDKY SAPELI - ZÁRUKA KVALITNÍ ÚDRŽBY DVEŘÍ A ZÁRUBNÍSpolečnost Sapeli udělala další nový krok k vyšší spokojenosti svých zákazníků a přináší pod svou značkou na trh nový soubor prostředků ke správné údržbě a čištění dveří a zárubní Sapeli. Řada obsahuje mýdlový čistič, leštěnku, čistící prostředek na skla, leštící utěrku a olej na zámky a závěsy.

Celý set se skládá ze čtyř hlavních produktů – mýdlového čističe, leštěnky, čistícího prostředku na skla a oleje na zámky a závěsy. Jejich účinek potrhuje použití speciální leštící utěrky Sapeli materiálově složené z originálního čistícího rozštěpeného mikrovlákna.

 

Na dřevěné dveře, leptaná a pískovaná skla, všechny druhy nábytku, dřevěné parkety a obklady, lakované i nelakované, vnitřní i venkovní je určen mýdlový čistič Sapeli s obsahem kokosového mýdla. Na čištěných materiálech zanechává jednolitý saténově lesklý povrch beze skvrn, oživuje barvu a vzor dřeva a navíc příjemně voní. Jeho sekundární službou je tvorba antistatického náboje, který zabraňuje usazování prachu. 

K docílení vysokého lesku a vytvoření ochranného filmu na vyčištěných dřevených površích je doporučeno použití akrylátové leštěnky Sapeli na dveře i nábytek, obsahující včelí vosk. 

Základní pravidla pro čištění skleněných výplní je možné rozdělit podle jejich druhu na tři skupiny. 
1. Skla ornamentální doporučujeme použít speciální čistící prostředek Sapeli na skla, který kromě skleněných výplní je možné použít na čištění zrcadel, keramických obkladů či smaltů.

2. Skla leptaná je doporučeno umývat celoplošně, i přestože sklo není špinavé celé, ale pouze na jednom místě. Dobré není používat velké množství vody, neboť po sobě zanechává na leptaném sklu mokré mapy a velice dlouho schne. 

3. Skla pískovaná se ošetřují obdobně, pouze po umytí je raději zlehka utřeme do sucha. 
Pro oba typy skel je k jejich ošetřování doporučen mýdlový čistič Sapeli. 

Opomenuta nezůstala ani údržba dveřních zámků a závěsů, pro které je připraven olej Sapeli, jenž je směsí minerálních olejů, silikonového oleje a organických rozpouštědel. Jeho hlavní funkcí je ochrana běžných konstrukčních materiálů před korozí. 

Celá sada ošetřujících prostředků je k dostání v kompletní prodejní síti společnosti Sapeli. 

„K nápadu vytvořit vlastní řadu čistících prostředků nás iniciovaly časté dotazy našich zákazníků, kteří žádali o radu jakým způsobem a pomocí jakých prostředků čistit naše dýhované dveře a jejich skleněné výplně. Zákazníci měli obavu, aby při použití nevhodných ošetřujících prostředků nedošlo k jejich poškození. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro sestavení vlastní řady čistících produktů, u které můžeme zaručit, že při jejich použití nedojde k poškození povrchu dřevěné dýhy nebo skleněné výplně,“ vysvětluje důvod produkce setu čistících prostředků vysvětluje Ing. David Vítek, vedoucí tuzemského obchodu Sapeli.

 

print Formát pro tisk