Kategorie: Akce

Tipy

Tipy

Posuvné dveře

VYŘEŠTE JEDNOU PRO VŽDY PROBLÉM S PROSTOREM POMOCÍ POSUVNÝCH DVEŘÍ ! NABÍZÍME VÁM DVOJÍ VARIANTU MOŽNOSTÍ POSUVNÝCH DVEŘÍ !

- posuvné dveře na stěnu

- posuvné dveře do stěny neboli do stavebního pouzdra

 

Pokud hledáte praktický a elegantní způsob, jak v místnosti s nedostatkem místa ušetřit ceněný prostor, pak jsou pro Vás posuvné dveře SAPELI tím pravým řešením ! A přitom prostorové nároky bez stavebních úprav jsou pouze 0,1 m2 !

Nejčastější je zavěšení křídla pomocí vozíků, kdy je spodní vedení křídla zajištěno pomocí vodicího trnu a drážky na spodní straně dveří.

Posuvné dveře vám umožní funkční propojení nebo oddělení místností.

Posuvné dveře fungují tak, že se křídlo pohybuje těsně podél stěny. Tento systém lze s úspěchem použít při rekonstrukcích, nevyžaduje totiž žádné speciální stavební úpravy. Posuvné dveře jsou s oblibou používány jako výrazný designový prvek a tvoří pomyslnou třešničku na dortu celého interiéru.

 ZÁKLADNÍ VARIANTY OTEVÍRÁNÍ PRO POSUVNÉ DVEŘE NA STĚNU

Nabízíme vám výběr ze dvou základních variant otevírání pro posuvné dveře na stěnu: jednokřídlé a dvoukřídlé. Oba způsoby otevírání nevyžadují žádné specializované úpravy stavebního charakteru. Dveřní křídlo je zavěšeno v kolejnici, která je připevněna na stěnu. Ve spodní části křídla je vyfrézovaná drážka a do podlahy je přišroubován vodící trn, zajištující přímý pohyb křídla. Můžete si vybrat skrytý nebo viditelný posuv.

U dvoukřídlé varianty posuvných dveří lze pro větší komfort využít synchronního mechanismu tak, aby se při otevírání jednoho křídla současně otevíralo i křídlo druhé. Posuv na zeď je možné zabudovat se zárubní i bez ní.

TIP DESIGNÉRA: Kombinujte posuvné dveře s různými druhy bočních světlíků a nadsvětlíků z nabídky Sapeli(viz níže). Dosáhnete tak pocitu vzdušnosi, optického zvětšení a prosvětlení celého interieru.

  

   

POSUVNÉ DVEŘE - SYSTÉM MINIMA

Nová generace řešení pro posuvné dveře s mimořádnými vlastnostmi: design, funkčnost, tichý chod, bezpečnost díky softovému dotahu. Systém je určen pro dveře dřevěné i skleněné s moderním minimalistickým vzhledem. Možnost dodání se zárubní i bez zárubně.

 

POSUVNÉ DVEŘE - SYSTÉM ULTERIOR 

Netradiční řešení posuvných dveří bez garnyže se skrytým kováním.V zavřeném stavu je posuvná lišta schovaná ve dveřích a je tak prakticky neviditelná. Systém je vhodný pro plné i prosklené dveře. Může být použito v provedení jak se zárubní, tak i bez zárubně.

 

POSUVNÉ DVEŘE - SYSTÉM AVANZA

Nový systém pro posuvné dveře, který nabízí jednoduchý a kompaktní design, širké možnosti použití (celoskleněné nebo dřevěné křídlo, kotvení na stěnu nebo do stropu) a dokonalou techniku, včetně softového tlumení, které zvyšuje komfort a bezpečí.

Posuvný systém AVANZA ONE  - moderní systém pro posuvné dveře s plynovým tlumením. Dodává se v kombinaci s dřevěnou nebo hliníkovou garnyží. Možnost zamykání dveří, výběr ze všech modelových řad dveří Sapeli v plném i proskleném provedení. Lze dodat i bez dorazového sloupku - bez možnosti uzamčení.

 

Posuvný systém AVANZA ZERO a AVANZA HEAVY - nový kompaktní systém pro posuvné dveře, který nabízí jednoduchý a kompaktní design, široké možnosti použití a dokonalou techniku, včetně softového tlumení, který zvyšuje komfort a bezpečí. Rozdíl mezi oběma systémy je pouze v nosnosti, pro dveře do váhy 40 kg použijte systém AVANZA ZERO, pro těžší dveře AVANZA HEAVY.

 

 -  POSUVNÉ DVEŘE DO STĚNY (DO STAVEBNÍHO POUZDRA)

V současnosti se jedná o nejoblíbenější způsob otevírání dveří. Posuvné dveře do pouzdra nabízí oproti klasickým otočným dveřím výraznou úsporu místa, jelikož se zasouvají do stěny která vznikne instalací stavebního pouzdra. Pouzdra jsou dnes vybavena i přípravou pro instalaci vypínače, takže nic nebrání tomu mít doma toto oblíbené řešení. Pokud se vám zdá toto řešení drahé, spočítejte si na kolik vás vyjde stavba příčky z plných cihel ! Posuvné dveře do pouzdra vyřeší váš problém s místem a ještě ušetříte! 

Jedná se o kovovou konstrukci, ve které je zabudována kolejnice s posuvným mechanismem. Tato konstrukce se zabudovává do montované příčky nebo zděné stěny.
Efektním nadstandardem může být tzv. synchronní posuv – lankový mechanismus umístěný v kolejnici, který zajišťuje, že ovládáním jednoho dveřního křídla ovládáme současně i křídlo druhé.


a) STANDART – Pouzdro určené pro jednokřídlé posuvné dveře.

b) KOMFORT – Pouzdro určené pro dvoukřídlé symetricky dělené dveře, které se posouvají od sebe (protilehle).

c) UNIBOX – Pouzdro určené pro dvoje jednokřídlé dveře shodné šířky, které se posouvají k sobě (do zákrytu).

d) PARALLEL – Pouzdro určené pro dvoukřídlé symetricky dělené dveře, které se teleskopicky otvírají jedním směrem (kaskáda). Pouzdro je ve standardu vybaveno lankovým synchronním mechanismem, který zaručuje komfortní pohyb křídel.

e) LATENTE - Pouzdro  je určené pro tvz "skrytou zárubeň", protože je její obrys v jedné rovině s                       obrysem stěny. Řešení je určeno pro dveře jednokřídlé s pouzdrem Latente Standard nebo symetrické dvoukřídlé s pouzdrem Latente Komfort.  

f) AKTIVE - Posuv do stavebního pouzdra jednokřídlých nebo dvoukřídlých dveří, které je speciálně připraveno pro osazení do stěny bez viditelné zárubně.

g) EMOTIVE - U tohoto systému posuvných dveří jednokřídlých či dvoukřídlých lemuje stavební otvor decentní a zároveň praktická hliníková lišta. 

 

print Formát pro tisk