< návrat zpět

Skryté zárubně

"Neviditelné" zárubně

Přestože existují dveřní systémy i bez zárubně, ve velké většině případů se bez nich skutečně neobejdete (představte si otvor bez zárubní, tedy velmi ferekventované místo – když jím budete procházet či něco pronášet, došlo by lidově řečeno k „otlučení" rohů stěny).

Pokud byste však zárubně raději skryli, žádný problém. Instalují se do stěny nebo i do sádrokartonové příčky v době stavby či rekonstrukce, a jakmile se dokončí povrchová úprava zdi, zárubně opticky zmizí. Ovšem stejně skrýt se dají i samotné dveře, když jejich povrch sladíte s malbou na stěnách či jinou estetickou úpravou (tapeta, ozdobné omítky a štuky či moderní stěrky. V tomto případě je jen třeba, aby dveřní křídlo bylo hladké.

Každému se jednolitá plocha nemusí líbit a rád by určitým způsobem naznačil, kde dveře vlastně jsou. Pak lze na zárubně nechat vyrobit s úzkým dekorativním rámečkem EMOTIVE, jež vlastně vymezují prostor, kudy vejít.

Skryté zárubně Aktive, Emotive umožňují použití otočného křídla a společně se stavebním pouzdrem i křídel posuvných.

Skryté zárubně Jihlava jsou vyrobeny z taženého hliníku s eloxovanou povrchovou úpravou (matně stříbrný). Předností zárubní AKTIVE je kombinovatelnost s dnes velmi často vyhledávanými vysokými dveřmi, které mohou dosahovat až do stavební výšky 3,7 m.

Max. váha dveřního křídla je daná typem a počtem použitých pantů. Skryté zárubně lze použít jak do zděné tak i do sádrokartonové příčky.

Skryté zárubně se skrytými panty umožňují dveře otevírat směrem ven i dovnitř při zachování celistvosti pohledu.