< návrat zpět

Zábradlí

Ke každému schodišti neodmyslitelně patří zábradlí, které má nejen praktickou funkci, ale může být také vhodným designovým doplňkem. Stačí si vybrat z naší nabídky originálních i klasických druhů zábradlí na schodiště. Naše zábradlí jsou vyráběna z mnoha materiálů, a tak si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje. Na výběr jsou zábradlí kovová, nerezová, lanková, skleněná a dřevěná.

Nerezové i dřevěné zábradlí a madla

Vybíráte zábradlí či madla, která by pasovala k vašemu schodišti? U nás si můžete zakoupit zábradlí na schodiště z nejrůznějších materiálů. Každý výrobní materiál má svá specifika. Velmi oblíbení je například skleněné zábradlí, které je moderní a může být na něj dosazeno dřevěné nebo nerezové madlo.Nerezová zábradlí i dřevěná zábradlí jsou velmi pevná a odolná. V nabídce máme také několik druhů dřevěných madel.

Víte o tom, že i zábradlí musí vyhovovat určitým vyhláškám a normám? Také jste si mysleli, že nikomu není nic do toho, jaké zábradlí ve svém interiéru použijete? Bohužel tomu tak není…

Stavební úřad mimo jiné posuzuje zábradlí na základě vyhlášky č. 137/1998 Sb. „O obecných technických požadavcích na výstavbu“. Základními požadavky na zábradlí z jejího pohledu jsou především výška zábradlí, vzdálenost mezi výplněmi zábradlí a také jeho pevnost. Jde hlavně o bezpečnost a argumenty typu, že jde

o Vaše soukromé zábradlí u úředníků neobstojí.

Vyhláška č. 137/1998 Sb. upravuje např. minimální výšku madla, které při hloubce prostoru do 3 metrů, nesmí být níže než 90 cm od podlahy. V rozmezí hloubky prostoru od 3 do 12 metrů je minimální výška madla či zábradlí 100 cm. Madlo zábradlí také nesmí mít ostré hrany či výstupy. Navíc zábradlí v provozech určených pro děti a v bytových domech dle paragrafu č. 38 musí být plné nebo s výplní tabulovou, sloupkovou ze svislých tyčových prvků nebo mřížovou. Mezery v zábradlí nesmí být širší než 12 cm v bytových domech a 8 cm v provozech určených pro děti. Hrozí-li nebezpečí podklouznutí nebo propadnutí, musí být u podlahy zábradlí opatřeno ochrannou lištou nejméně 10 cm vysokou.


Pokud jste zrovna přemýšleli nad novým zábradlím, ale teď si nejste jistí, zda bude vyhovovat veškerým požadavkům, máme pro Vás tip. Stavebnicové nerezové zábradlí Jihlava ve variantě s výplní z kaleného skla, vyhovuje i požadavkům na využití v provozech určených pro děti a přitom si zachovává elegantní a moderní design.